Economic theory is, and should be, always on the move: there are many well-known phenomena we cannot explain satisfactorily — and there are no doubt many more unknown economic phenomena waiting to be discovered.
George J. Stigler

Zasady zgłaszania artykułów

  • Autorzy zgłaszający artykuły naukowe ponoszą koszty wydawnicze związane z publikacją tekstów. Wynika to z faktu, iż „Ekonomia i Prawo. Economics and Law” jest czasopismem samofinansującym się. Koszt publikacji artykułu w kwartalniku wynosi 550 PLN. Wpłaty należy kierować na konto:

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

ul. Gagarina 11, 87-100 Toruń

Bank Millennium S.A. w Warszawie

45 1160 2202 0000 0000 3174 8579

(w tytule prosimy podać wyłącznie imię i nazwisko oraz uwzględnić dopisek „Ekonomia i Prawo”)

  • W przypadku odrzucenia artykułu naukowego, po uzyskaniu negatywnej recenzji, Autor może ubiegać się o zwrot 300 PLN.

  • Artykuł naukowy powinien mieścić się w tematyce odpowiadającej profilowi czasopisma określonej w dziale Profil czasopisma.

  • Artykuł powinien być napisany w języku angielskim i mieć charakter naukowy. Oznacza to, że powinien spełniać standardy edytorskie obowiązujące w czasopiśmie. Ich szczegółowy opis zamieszczony jest w dziale Informacje dla Autorów oraz w szablonie z wymogami edytorskimi dostępnym w tym dziale w materiałach do pobrania.

  • Artykuł naukowy powinien spełniać standardy etyczne opisane w dziale Informacje dla Autorów. Autorzy proszeni są o złożenie deklaracji autorskiej znajdującej się w tym dziale w materiałach do pobrania. W przypadku pracy zbiorowej deklarację wypełnia i podpisuje osoba zgłaszająca manuskrypt. Podpisany dokument należy przesłać na adres redakcji lub drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

  • Artykuł naukowy powinien być zgłoszony z wykorzystaniem formularza zgłoszenia artykułu.

  • Redakcja zastrzega sobie możliwość dokonywania korekt językowych i technicznych w tekście zgłoszonego artykułu.

Procedura recenzowania

Opis procesu recenzowania artykułów naukowych znajduje się w dziale Procedura recenzowania.

Zasady dotyczące aspektów prawnych

Po przyjęciu artykułu naukowego do druku Autorzy otrzymają umowę licencyjną, która określa szczegółowy opis przeniesienia praw autorskich. Umowa zamieszczona jest w dziale Informacje dla Autorów w materiałach do pobrania.

Newsletter

Wyszukiwarka